Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak naši strakatici střapatou čeká další operace .

Po ročním boji s následky zlomené paty zadní levé tlapky, po týdnech nepohodlného kulhání s dlahou, otravné léčby hnisavé otevřené rány s neustálými protivnými převazy, začala tlapka znovu zlobit a otékat .

Operace ( osteosyntéza) byla provedena dobře, vše srostlo jak má, vše se zdárně hojilo a Střapka o problémech s tlapkou skoro nevěděla, ale jelikož před příchodem k nám nedospívala na plnohodnotné stravě, organismus nezískal potřebnou imunitu a kosti potřebnou pevnost .

Na úraz a jeho následky včetně operativního zásahu prostě nebyla připravena.

Střapa je sice zlobivá zvědavka plná temperamentu a chuti do života, ale zároveň je to křehká kočičí bytůstka o váze 2,5 kg ( v průběhu operace se její váha pohybovala dokonce okolo 2 kg a tvářila se jako hromádka neštěstí ), ač její vrstevnice vesele nosí minimálně o kilo více ...  ani narkóza tedy pro ni není to pravé .

Rádi bychom jí dopřáli maximální péči a pozornost, kterou ovšem vyžadují zároveň i ostatní svěřenci ( např. senioři na speciálních dietách, vypiplaný nalezenec po hnisavém zánětu spojivek a dýchacích cest apod. )

------------------------

Střapa je již v pořádku a vesele zlobí dál ... 

     

 

Náhledy fotografií ze složky Střapka strakatá